Kuidas mängida Blackjack

Blackjack on populaarne kaardimäng, mida leidub kõigis maailma kasiinodes. Nagu paljude õnnemängude puhul, pole mängu päritolu ebaselge, teades vaid erinevate allikate kaudu kohati mainitud viiteid. Kindel on see, et Blackjacki mäng pärineb kaardimängust nimega kakskümmend üks, mida mainis kuulsa autori Miguel de Cervantese ühes raamatus. Aja jooksul on mäng muutunud nii populaarseks, et selle on vastu võtnud kõik kasiinod. Selle mängu populaarsuse peamine põhjus on ilmne. Sisuliselt on see lihtne mäng, mis pakub võrdseid võimalusi võiduks.

PõhireeglidKaartide väärtusBlackjacki mängMängija valikud

Esimene samm, mis tuleb läbi viia, et saada edukaks ja osavaks blackjack-mängijaks, on õppida põhilist blackjacki mängimisstrateegiat.

Loe rohkem

Blackjack on osavusmäng, mis nõuab mängijatelt edasimüüja löömiseks strateegiliste matemaatiliste otsuste langetamist.

Loe rohkem

Blackjackis on mängijate oskused kõige olulisemad. Seetõttu peavad mängijad, kes soovivad blackjackis järjekindlalt võita, katsetama erinevaid strateegiaid ja leidma, milline neist sobib nende jaoks kõige paremini. Pärast parimate strateegiate kasuks otsustamist saavad nad seejärel lisada need oma mängu, et panna paika panused.

Loe rohkem

Enne blackjackiga alustamist on hea mõista mängu põhireegleid. See aitab mängijatel õppida ja välja töötada oma strateegia mängu võitmiseks. Jälgides vaid selliseid põhiaspekte nagu löömise või seismise, kahekordistamise, paaride jagamise ja alistumise, saavad mängijad õppida võitma ja valdama vastaseid.

Loe rohkem

Blackjack on populaarne kasiinomäng, millel on piiramatud variatsioonid ja mõned eksklusiivsed reeglid, mis võivad kehtida konkreetsete kasiinode puhul. Igas kasiinos on mitu mänguvarianti; seega võib iga mäng reeglite põhjal pisut erineda.

Loe rohkem
Põhireeglid

Põhireeglid

Ükskõik, kas seda mängitakse maismaa- või veebikasiinos, on põhireeglid samad. Mängus kasutatakse sõltuvalt kasiino poliitikast ühte kuni kaheksat pakki, mida on mitu korda kokku segatud. Mängulaud on poolkuu kujuline ja sellel on viis, kuus või seitse vaba kohta, mille mänguosalised võivad hõivata. On olemas võimalus, et kui kõik kohad on täidetud, saab mängu osaleja käest panustada maksimaalselt kaks mängijat, kes laua taga ei istu. Siiski kuuluvad mängus tehtud otsused ainult laua taga olevale mängijale.

Põhireeglid
Kaartide väärtus

Kaartide väärtus

Blackjacki mängus kasutatakse kõiki pakis olevaid 52 kaarti. Igal raamatul on oma väärtus. Seega tähistavad kaardid 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 neile kirjutatud väärtust. Kuid suurte kaartide, 10, J, Q, K väärtus on kümme punkti. Ja äss on ainus kaart, millel on kaks väärtust. See võib tähendada kas 1 või 11, sõltuvalt mängija vajadusest ja otsusest. Mängu eesmärk on koguda väärtus 21 punkti või lähedane sellele, kuid mitte rohkem kui 21. Kui mängija või vahendaja seda väärtust ületab, on mäng läbi.

Kaartide väärtus
Blackjacki mäng

Blackjacki mäng

Iga Blackjacki voor algab panuse panemisega mängijate poolt. Mängu esimeses etapis jagab edasimüüja pärast panuse panemist igale mängijale ja endale kaks kaarti, alustades vasakult paremale. Kaardid jagatakse üksteise järel iga mängija jaoks. Nii saavad mõlemad mängijad ja diiler kaks kaarti. Alati pööratakse üks diileri kaartidest tagurpidi, mis on mängijatele eeliseks. Iga mängija eesmärk on võita diiler. Seda saab teha siis, kui mängija kaarte on kuni 21 või kui mängija käsi on suurem kui diileri kaart, kuid mitte rohkem kui 21.

Blackjacki mäng
Mängija valikud

Mängija valikud

Pärast esimest panust, kus panused tehti, otsustavad mängijad, milliseid valikuid teha. Mängus osalejatel on saadaval neli võimalust:

  • Kui kaartide summa on liiga väike, võib ta kaarte küsida, kuni see jõuab 21-ni või väärtus on võimalikult lähedal.
  • Kui mängija käes on rahuldav käsi, võib ta otsustada, et ei võta enam kaarte vastu.
  • Kui tal on paljutõotav käsi väärtusega 11, et oodata väärtuskaarti 10, saab ta panustamissumma kahekordistada.
  • Kui mängijal on kaks ühesuguse väärtusega kaarti, saab ta need kaks kaarti eraldada, jagades need kaheks käeks.
Mängija valikud