Blackjack ametlikud reeglid

Blackjack on populaarne kasiinomäng, millel on piiramatud variatsioonid ja mõned eksklusiivsed reeglid, mis võivad kehtida konkreetsete kasiinode puhul. Igas kasiinos on mitu mänguvarianti; seega võib iga mäng reeglite põhjal pisut erineda.

See on üks parimaid kaardimänge, kui mängijal on mingid teadmised mängu toimimisest. Blackjack on kaardimäng, kus mängija jagab kahte kaarti üks ülespoole ja teine ülespoole. Mängija otsustab seista või jääda, sõltuvalt kaardi väärtusest. Sama kehtib kõigi mängu mängijate kohta kuni diileri aja saabumiseni.

AjaluguPõhitõedBlackjacki panusedPõhiline Blackjacki strateegia
Ajalugu

Ajalugu

Kuigi blackjack sai populaarseks esimese maailmasõja ajal, on selle juured 1760ndatel. See sai alguse Prantsusmaal, kus seda kutsuti prantsuse keeles 21 jaoks (Vingt-et-Un). Tänapäeval on blackjack üks populaarsemaid kasiinomänge, millest võib vaevalt ühegi hasartmängusaali vahele jätta.

Mängureeglid erinevad. Näiteks kasiinoversioonis tegutseb maja vahendajana. Seevastu kasiinomängus ja mängijad jäävad diileri seismise ajal istuma. Sel juhul tegeleb diiler mängu kõigi aspektidega, sealhulgas panuste haldamise, kaartide segamise ja jagamisega. Kodumängus võib vahendajaks olla iga mängija.

Ajalugu
Põhitõed

Põhitõed

Blackjacki mängides on eesmärk jõuda võimalikult lähedale 21 punktile, ilma arvu ületamata. Kogutud punktid võrduvad kaartidel oleva numbriga; sellised pildikaardid nagu Jack, King ja Queen on väärt 10 punkti.

Ässade loendamine on kas 1 või 11, nagu mängija soovib. Kui mängija ületab 21 punkti, kaotavad nad mängu (või löövad selle mängu) olenemata sellest, mida diiler saab. Mängija võidab, kui diiler ületab 21 punkti. Kui keegi neist ei võida või kui mängija saab rohkem kui 21 punkti, saab võitjaks see, kes on numbrile lähemal.

Põhitõed
Blackjacki panused

Blackjacki panused

Nii nagu teisedki kasiinomängud, vajab ka blackjack mängijal põhiteadmisi panuste tegemise kohta. Enne raha panustamist mis tahes panusele peab mängija teadma, kuidas mäng töötab. Algajad peaksid alustama mängu tasuta võrgus mängimisest, et teada mängureegleid, eriti sellest, kuidas panuseid teha.

Kui nad on enesekindlad, saavad nad edasi minna ja panustele raha panna. Samuti meelitab mäng teatud riskitasemeid nagu teisedki kasiinomängud. Blackjacki mängimisel võib kasutada mitmesuguseid kihlvedude stiile, näiteks kindlameelne panustamine, järkjärguline panustamine, D'Alemberti süsteem, Parlay kihlvedude meetod või Martingale süsteem.

Blackjacki panused
Põhiline Blackjacki strateegia

Põhiline Blackjacki strateegia

Blackjack on mäng, mida juhivad mängija otsused. Mängija valikutel on oluline roll selles, kuidas käed mängivad, ja need võivad mõjutada seda, kas mängija teenib võitu või kaotust. Selle asjaolu tõttu võib matemaatiliselt tõestatud strateegia olla mängimisel kasulik. Valemi kasutamine juhendab mängijat parimate koefitsientide valimisel.

See on blackjacki mängimisel kasutatav põhistrateegia. Ehkki enamik uusi mängijaid kardab mängides rinda pista, on põhivõtte kasutamine garanteeritud viis soodsate koefitsientide saamiseks ja mängu võitmiseks. Nagu teisedki kasiinomängud, annab see maja mängudes teatud eelise; blackjack pole erand.

Põhiline Blackjacki strateegia