Blackjack ametlikud reeglid

Enne blackjackiga alustamist on hea mõista mängu põhireegleid. See aitab mängijatel õppida ja välja töötada oma strateegia mängu võitmiseks. Jälgides vaid selliseid põhiaspekte nagu löömise või seismise, kahekordistamise, paaride jagamise ja alistumise, saavad mängijad õppida võitma ja valdama vastaseid.

Õppige kapteniks saamiseks Blackjacki reegleid

Õppige kapteniks saamiseks Blackjacki reegleid

Muidugi saavad mängijad mänguga tegeleda põhireeglite mõistmisega. Kuid selleks, et blackjackis võita, peavad nad mõistma enamat kui põhireegleid. Selles artiklis käsitletakse parimaid tavasid, mis võivad aidata mängijatel kõigil blackjack-matšidel võitu saada.

Õppige kapteniks saamiseks Blackjacki reegleid
Põhireeglid Blackjacki mängimisel

Põhireeglid Blackjacki mängimisel

Tavaliselt algab blackjack siis, kui mängijad teevad panuseid. Seejärel jagavad edasimüüjad neli kaarti; kaks mängijale ja kaks iseendale. Üks kaart jääb ülespoole, teine aga ülespoole. Kõik kaardid arvestatakse tavaliselt nende nimiväärtuse põhjal. Piltkaartide arv on tavaliselt 10, ässakaartide arv 1 või 11, kuid kaardiülikonnad ei oma mingit tähendust.

Mängija valib, millal lüüa või seista, topelt alla saada, paarid jagada või loovutada, kuid edasimüüja on viimane, kes tegutseb. Mängijad võidavad, kui neil on suurem käesumma kui diileril või vähem kui 21 juhul, kui diileri büstides.

Põhireeglid Blackjacki mängimisel
Blackjacki kaardi reeglid

Blackjacki kaardi reeglid

Enamasti soovitavad kasiinod mängijatel proovida jõuda võimalikult lähedale 21-le, kuna see on blackjacki eesmärk. Kuid võitmiseks peavad mängijad tulema kahe eesmärgiga; hankige summa, mis ületab edasimüüja käe, ja vältige üle 21 saamist, kui edasimüüjad seda teevad.

Iga käe summa on kõigi käes olevate kaardi väärtuste summa. Näiteks kui käsi sisaldab kuningannasid, on kogusumma 15. Kui mängija või diiler ületab 21, nimetatakse seda löömiseks. Kui mängijal pole ässa või kui seda loetakse üheks, nimetatakse seda kõvaks käeks.

Blackjacki kaardi reeglid
Blackjacki panustamise reeglid

Blackjacki panustamise reeglid

Tavaliselt saavad blackjacki mängida kuni seitse mängijat, kes istuvad vildiga lapiga kaetud ümarlaua taga. Iga mängija ees on kast või ruut, kuhu panused pannakse. Võidupanuste maksmise, kaotuste kogumise ja mängu jätkamise eest vastutavad edasimüüjad.

Mängijatel pole lubatud panustada sularaha abil. Kasiino kihlvedude žetoone ja tšekke saab siiski kasutada. Mängijad ostavad žetoone edasimüüjatelt, kes täidavad praegused voorud. Mõni kasiino laseb mängijatel mängida rohkem kui ühe käega, eeldades, et ülejäänud positsioonid on avatud. See tähendab, et nad peavad panustama iga käe.

Blackjacki panustamise reeglid
Blackjacki mänguotsuse reeglid

Blackjacki mänguotsuse reeglid

Kui mängija näeb nende kaarte ja ühte diileri kaarti, peab ta tegema mänguotsuse. See tähendab, et nad saavad valida löömise, seismise, topelt allapoole, alistumise või paaris jagamise. Löömine tähendab seda, et mängija saab nende kätte teise kaardi.

Kui mängija seisab, tähendab see, et nad on käe koguarvuga rahul ja nad tahaksid kaartidega seista. Paaride jagamine toimub siis, kui mängijatel on kaks ässa ja nad tahaksid neid jagada. Kui mängijad kahekordistavad, kahekordistavad nad oma algse panuse ja saavad vastutasuks viigikaardi, erinevalt alistumisest, kus mängijad kaotavad poole panusest.

Blackjacki mänguotsuse reeglid